Najlepšie vyhliadky na Paríž

Pohľad na veľké mesto z výšky je vždy magický. Paríž je jedným z miest, ktorého panorámu musíte pri svojej návšteve vidieť aspoň raz „zhora“ – garantujeme Vám, že vyhliadka bude stáť za vynaloženú námahu. Ktoré miesta sú však pre výhľad na Paríž najlepšie?

1. Montparnasse
Pokiaľ ide čisto o výhľad, Montparnasse ponúka podľa nás ten najlepší pohľad na mesto. Z vyhliadkovej terasy na vrchole tohtoo vyše 200 metrov vysokého vežiaka je pri dobrých podmienkach vidieť až do vzdialenosti 40 kilometrov. Navyše sa tu nestretnene s takými davmi, ako je tomu pri Eiffelovke a vstupné je tiež omnoho nižšie ako v prípade. Navyše Parížania hovoria, že výhľad z veže Montparnasse je najlepší, pretože je to jediné miesto, z ktorého nie je vidieť mrakodrap samotný 🙂 Viac o Montparnasse sa dozviete tu.

Výhľad na Paríž z veže Montparnasse
Výhľad na Paríž z veže Montparnasse

2. Eiffelova veža Eiffelova veža je notoricky známa nielen ako symbol Paríža a turistická atrakcia, ale i ako vyhliadkový bod. Výhľad z Eiffelovky (najmä z jej najvyššieho bodu) je skutočne ohromujúci, pripravte sa však na rady turistov a relatívne vysoké vstupné. Viac o Eiffelovke si prečítajte tu.  

3. Sacré-Coeur Návštevu baziliky Sacré-Coeur určite spojte aj s vyhliadkou paríža. Samotná štvrť Montmartre sa nachádza na kopci a je jedným z najvyššie položených miest v Paríži, čo v kombinácii s 80 metrami výšky baziliky zabezpečuje výborný výhľad na celý Paríž. Viac o Sacré-Coeur si prečítajte tu.

Výhľad na Pariž zo Sacré-Coeur
Výhľad na Paríž zo Sacré-Coeur

4. Centre Pompidou Centre Pompidou je múzeum moderného umenia v parížskom štvrtom okrsku. Okrem jednej z najväčších zbierok moderného umenia je pri návšteve možné vyviesť sa výťahom na piate poschodiue budovy a obdivovať výhľad na okolie. Viac o Centre Pompidou nájdete tu.

Výhľad z Centre Pompidou
Výhľad z Centre Pompidou

5. Víťazný oblúk     Víťazný oblúk je podobne ako Eiffelovka jednou z ikonických pamiatok v Paríži, ktorá zo svojich 50 metrov výšky ponúka úctyhodnú vyhliadku na Paríž a najmä na jeho známe bulváry, ktoré sa zbiehajú práve pri Víťaznom oblúku. Vyhliadku odtiaľto odporúčame najmä v noci. Viac o Víťaznom oblúku nájdete tu.

Vyhliadka na Paríž z Víťazného oblúku
Vyhliadka na Paríž z Víťazného oblúku
Marek

Marek miluje cestovanie a Paríž je jedným z jeho obľúbených miest. Aj keď je to prvotriedny milovník New Yorku, Paríž si ho získal atmosférou, jedlom a úžasnými farbami.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.