Počasie v Paríži

Ak sa práve rozhodujete kedy ísť do Paríža, určite by ste mali vziať do úvahy i počasie, ktoré môže do veľkej miery Vašu návštevy ovplyvniť.

Paríž má typické počasie západnej európy ovplyvnené blízkosťou Atlantického oceánu. Počas roka je v Paríži preto väčšinou je obdobné tomu na Slovensku, no s mierne teplejšími zimami a miernejšími letnými teplotami.

Priemerná teplota sa v Paríži pohybuje okolo 5 °C v zime a 20 °C počas letných mesiacov. Podobne ako na Slovensku je najteplejším mesiacom júl a najchladnejším január.

Čo sa týka dažďu, ideálnym obdobím na návštevu mesta je jar – obdobie od marca do mája je čas, keď v Paríži prší najmenej počas roka. Paríž je známy premenlivým počasím a častými prehánkami, ktoré prídu tak rýchlo ako i odídu. Preto je praktické zbaliť si na výlet do Paríža aspoň malý skladací dáždnik.

Najpríjemnejšie počasie na návštevu je od jari do jesene – letá sú teplé a príjemné, niekedy však teploty môžu prekročiť 32°C. Výnimkou nie sú ani obdobia extrémnych výkyvov teplôt ako v lete roka 2003, kedy celé týždne neklesla teplota pod 30°C.

Jar a jeseň majú dni s príjemným, miernym počasím – vhodným na návštevu a dlhé prechádzky. Zima v Paríži je skúpa na slnečný svit, no denné teploty väčšinou neklesajú pod 0°C. Sneh je v Paríži skôr kuriozitou.