Reštaurácie v Paríži

Hlavné mesto Francúzska je síce gastronomickým rajom s vyše 7 000 reštauráciami, no tie sú pre turistov prichádzajúcich do Paríža často veľkou neznámou.

Pokiaľ nehovoríte dobre po francúzsky alebo aspoň neviete kde hľadať, často sa Vám môže stať že narazíte na turistické pasce – predražené reštaurácie s priemerným jedlom ktoré nezodpovedá cene alebo pouličné stánky s jedlom do ktorých by asi Parížan zablúdil iba omylom.

Druhým problémom je cena – Paríž je všeobecne relatívne drahým mestom a v gastronómií sa to prejavuje dvojnásobne. Nie je neobvyklé, že typické francúzske jedlo s niekoľkými chodmi v dobrej reštaurácií stojí v meste 30 – 50 € na osobu.

Paríž sa dá samozrejme absolvovať aj lacno (prečítajte si ako na Paríž lacno) a bez stravovania v reštauráciách, no úžasné francúzke jedlo v kvalitnej reštaurácií by ste si mali aspoň raz dopriať – ide o zážitok rovnako ako vidieť Eiffelovku či Louvre.

Ďalšie tipy a starostlivý výber reštaurácií, ktoré patria k tým najlepše hodnoteným v Paríži z pohľadu kvality jedla, no zároveň Vás nebudú stáť horibilné sumy nájdete v našom kompletnom sprievodcovi Parížom.