Ako sa dostať do Paríža

Paríž je pre našinca jedna z najlepšie dostupných európskych destinácií. Ak sa chcete do najnavštevovanejšieho mesta Európy vydať aj vy máte hneď niekoľko možností.

Do Paríža letecky: Najčastejším a najpohodlnejším spôsobom dopravy do Paríža je lietadlo. Lacné letenky s Ryanairom zoženiete aj za 40€ z Bratislavy, zo susednej Viedne sa ponuka začína už pri 80 eurách. Výhodou leteckého výletu je samozrejme úspora času, pohodlnosť

Do Paríža autobusom
Autobusové zájazdy sú obľúbené najmä pre tých, ktorí sa necítia na cestovanie lietadlom, či nemajú dostatočné jazykové zručnosti na cestovanie na vlastnú päsť. Autobus je pohodlnou, aj keď zdĺhavejšou možnosťou ako sa dostať do Paríža.
Cesta autobusom do Paríža trvá cca 19 hodín (spoločnosť Eurolines z Bratislavy), no môžete využiť aj niektorý z autobusových zájazdov, ktoré sú takisto veľmi obľúbené. Za cenu cca 150 eur sa vám cestovná kancelária postará o dopravu, ubytovanie aj program.
Autobusy Eurolines prichádzajú do Paríža na veľkú autobusovú stanicu Gallieni (najväčšia v Európe), odkiaľ sa do centra mesta dopravíte jednoducho metrom z rovnomennej stanice metra.

Do Paríža autom
Cesta autom do Paríža je podľa nášho názoru najmenej výhodná – Síce trvá len 13 hodín, ale na trase sa vyberá mýto a jazdiť po Paríži autom naozaj nie je žiadna slasť.