Zima v Paríži

I keď je leto bezpochyby najvhodnejším ročným obdobím, kedy Paríž navštíviť, aj v zimných mesiacoch má mesto svoje čaro. Medzi najväčšie plusy zimného výletu patrí varené víno (Vin Chaud) na parížskych vianočných trhoch, svetelná výzdoba a určite aj menší počet turistov. Navyše počas zimných mesiacov môžete výrazne ušetriť na letenkách či ubytovaní.

Paríž nepatrí k mestám, v ktorých na vás už od septembra budú zo všetkých strán vyskakovať vianočné reklamy. I keď sa vianočná sezóna začína v Paríži  až v decembri, od novembra je najslávnejšia parížska ulica, Champs Elysees vyzdobená prekrásnymi svetlami. Samozrejme, ani zvyšok Paríža nezaostáva, po celom meste môžete vidieť nádhernú vianočnú výzdobu. Sviatočnú atmosféru umocňujú čerstvo vyrúbané stromy, ktoré nájdete po celom centre.  Od konca novembra si môžete dať varené víno na niektorom z parížskych vianočných trhov a popritom si nakúpiť originálne maličkosti.

Keďže väčšina turistov navštevuje Paríž na jar a v lete, v zime sa môžete tešiť na kratšie rady pred múzeami, takže môžete čas (inak strávený v nekonečných radoch) využiť produktívnejšie.  Keď sa budete prechádzať zimným Parížom, určite narazíte na niektoré z mestských klzísk. Medzi najnavštevovanejšie patrí to pred Hotel de Ville a klzisko na prvom poschodí Eiffelovky. Pre výpredajových nadšencov je najideálnejším zimným mesiacom január, presnejšie jeho koniec. Vtedy sa totiž v Paríži začínajú zimné výpredaje. Počas nich narazíte na skvelé kúsky s neskutočnými zľavami.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.