Paríž lacno

Hoci Paríž nepatrí medzi najlacnejšie mestá, neznamená to, že vás jeho návšteva musí finančne zruinovať. Samozrejme, vždy si môžete booknuť luxusný hotel pod Eiffelovkou, voziť sa taxíkom a dopriavať si päťchodové obedy v najvychýrenejších reštauráciách. Ak však cestujete „on budget“, náš sprievodca vám poradí, ako ušetriť.

Cesta do Paríža, ubytovanie a stravovanie

Letenku do Paríža by ste si mali zarezervovať v čo najväčšom predstihu, aby vás neskôr neprekvapili vyššie ceny. Keďže ide o pomerne krátky let (hodinu a pol), uspokojte sa s lacnejším prepravcom. Na zahodenie nie je ani zasielanie newsletterov leteckou spoločnosťou; vďaka čomu budete informovaní o momentálnych akciách. Pokiaľ chcete ušetriť, zvoľte si 4-5 dňový výlet. Bude vám tak stačiť väčšia príručná batožina a ušetríte okolo 30 eur.

Náš typ

Keďže si do príručnej batožiny môžete vziať kozmetiku a tekuté (gélové) hygienické výrobky len o objeme 100ml, zaskočte pred cestou do niektorej z lekární a požiadajte o malé vzorky niektorých výrobkov.

Paríž je plný exkluzívnych hotelov, ale aj útulných hostelov. Ak patríte medzi turistov, ktorý budú na izbe tráviť iba noci, hostel je pre vás tou pravou voľbou. Medzi tie najkrajšie a relatívne lacné patrí napríklad hostel Oops!, kde vás noc vyjde okolo 34eur a Aloha hostel, kde za noc zaplatíte od 30eur. Oba hostely majú zaujímavú atmosféru i lokalitu a určite vám poskytnú všetko, čo potrebujete, vrátane raňajok, ktoré sú v cene.

Ak si však vo veľkej ponuke hotelov neviete vybrať, nechajte to na nás – zadarmo vám vyberieme najvhodnejšie ubytovanie – stačí nám vedieť dátum cesty a približný rozpočet.

Stravovať sa v Paríži a neskrachovať je ťažké. Nie však preto, že by ste nenašli lacnejší spôsob stravovania, ale preto, že ponuka je naozaj pestrá a široká. Pouličné stánky sú vynikajúcou možnosťou, ako sa stravovať lacnejšie a „za jazdy“. Vybrať si môžete napríklad čerstvé palacinky (crêpes), kebab, či gyros. Hoci nejde vždy o typické francúzske jedlá, počas behania po pamiatkach vám na zasýtenie určite postačia. Ak sa o francúzsky kuchyňu nezaujímate vôbec (o čom pochybujeme) a potrebujete čo najviac ušetriť, navštívte niektorý z fastfoodoých reťazcov.  Počas prechádzok vám odporúčame navštevovať pekárničky, v ktorých si môžete kúpiť pečivo či sendviče, ktoré chutia úžasne a nie sú príliš drahé.

Náš typ

Ak po ceste Parížom narazíte na trh, určite sa po ňom poprechádzajte a vyberte si niečo malé pod zub; čerstvú bagetu, syr, či fľašu vína, ktoré môžete skonzumovať v niektorom z parkov.

Prepravovanie Parížom a atrakcie

Pokiaľ sa dá, cestu do Paríža si naplánujte od jari do jesene; najlepšie v lete,  a vyberte si vhodne lokalizovaný hostel. Hoci je Paríž veľkým mestom, v letných mesiacoch sa môžete k väčšine pamiatok dopraviť „po vlastných“. Popri tejto nenákladnej forme prepravy vám odporúčame cestovať metrom; štandardný „T“ lístok, ktorý je platný 90 minút vás vyjde na 1.70eur a je platný aj na RER či autobus.

Ďalšie tipy ako ušetriť nájdete v našom kompletnom sprievodcovi Parížom.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.