Canal Saint-Martin

Kanál Svätého Martina je 4.5 kilometra dlhý kanál v 10. parížskom okrsku spájajúci Canal de l’Ourcq a Seinu. Kanál bol vybudovaný na príkaz Napoleona v 19. storočí ako transportná cesta v rámci mesta a zdroj pitnej vody pre rozkvitajúci Paríž.

Dnes je však kanál a jeho okolie zaujímavé z iných dôvodov – je to oblasť, ktorú by ste asi nezaradili do Top 10 pamiatok Paríža, no patrí k tým najzaujímavejším pokiaľ si radi užívate mesto a skutočný metský život.

Okolie kanála patrí k jedným z najpokojnejších oblastí rušného Paríža, zároveň je však lemované množstvom bohémskych kaviarní, kozmopolitných barov a reštaurácií. Popri kanáli je vybudovaných množstvo chodníkov, cyklotrás, malých parkov či detských ihrísk.

Náš tip

Saint-Martin predstavuje ideálne miesto na dlhú prechádzku na jar či jeseň. Cez víkendy sú  navyše nábrežia Quai de Valmy and quai de Jemmapes rezervované iba pre chodcov.

Určite prechádzku porpi kanáli nevynechajte ak chcete spoznať veľmi pekný kút mesta a typické miesto relaxu pre Parížanov, ktoré nie je plné davov turistov.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.