Múzeum Louvre

Múzeum v paláci Louvre je najnavštevovanejšie múzeum umenia na sveta, má jednu z najúžasnejších zbierok umenia a zároveň je to úžasná historická pamiatka.

Budovy Louvre sú jedným z poznávacích znakov 1. okrsku Paríža a pravého brehu Seiny.

Louvre začalo byť využívané ako múzeum už v roku 1793, potom ako Národné zhromaždenie počas Francúzskej revolúcie rozhodlo, že sa má stať domovom umelckých majstrovských diel francúzskeho národa.

Dnes zahŕňa zbierku vyše 35 000 exponátov vystavených na približne 60 tisíc metrov štvorcových – nájdete tu umenie od staroegyptských časov až po renesanciu potvrdzuje genialitu ľudského umu.

Pri návšteve sa však pripravte na obrovské množstvo návštevníkov – Louvre totiž denne prejde až 15 000 ľudí, čomu zodpovedajú i nevyhnutné čakacie doby pred vstupom doň. Rady sa však dajú ľahko obísť – využite vedľajšie vchody Porte des Lions, či v podzemnej nákupnej galérii Galerie du Carrousel. Slávny vstup pri Pyramíde (čo je hlavný vstup do múzea) radšej obíďte.

Viac o Louvre a ďalších pamiatkach nájdete v našom kompletnom sprievodcovi Parížom.

Marek

Marek miluje cestovanie a Paríž je jedným z jeho obľúbených miest. Aj keď je to prvotriedny milovník New Yorku, Paríž si ho získal atmosférou, jedlom a úžasnými farbami.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.