Nakupovanie v Paríži

Chcete spojiť Váš výlet do Paríža s nakupovaním?  Máme pre Vás niekoľko výborných tipov na miesta, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť.

Le Triangle D’Or a Champs-Elysées

Le Triangle D’Or alebo parížsky zlatý trojuholník je mekkou nakupovania v Paríži. Oblasť sa nachádza v 8. Okrsku a je ohraničená troma hlavnými nákupnými ulicami Paríža – Avenue des Champs-Elysées, Avenue George V. a Avenue Montaigne.

Posledná menovaná ulica je domovom prestížnych značiek ako Chanel, Dior, Louis Vuiton, Prada či Gucci.

Nakupovanie na Champs-Elysées je kapitola sama o sebe – táto ulica, známa ako i najkrajšií bulvár na svete je známa mixom luxusných i štandardných značiek a je zároveň miesotm s jedným z najdrahších nehnuteľností na svete.

Champs-Elysées je domovom značiek ako Adidas (nachádza sa tu najväčší obchod Adidas na svete), Benetton, the Disney Store, Nike, Zara, Cartier, Bel Air Fashion, Toyota, Gap (najväčší obchod v kontinentálnej Európe), a Sephora. Zastúpené sú samozrejme i luxusné značky ako Louis Vuitton, Hugo Boss, Lancel, Guerlain či Lacoste.

Obchodné domy

Paríž je domovom známych obchodných domov.

Le Bon Marché, jeden z najstarších obchodných domov stojí za povšimnutie ak ste milovníci dobrého jedla – nachádza sa v ňom totiž La Grande Épicerie du Paris, ktorá je doslova katedrálou gurmánskych zážitkov. Nachádza sa tu všetko od stoviek druhov syrov, desiatok rôznych typov čerstvých pečív či zákuskov až po kuriozity typu himalájskych slaných kryštálov či jahodových špagiet.

Ďalšie obchodné domy ako Galeries Lafayette či Les Halles sú zas jednoznačnou destináciou pre pánsku i dámsku módu, kozmetiku a nakupovanie akéhokoľvek iného druhu.

Štvrť Le Marais

Pôvodne židovská štvrť Le Marais je so svojimi úzkymi uličkami v súčasnosti najštýlovejšou časťou Paríža a je známa ako vychytená destinácia nákupných výletov Parížanov i turistov prichádzajúcich do mesta.

Le Marais sa rozprestiera na území 3. a 4. parížskeho okrsku a je výbornou destináciou najmä pre “alternatívne nakupovanie”. Le Marais je posiate nezávislými dizajnovými a umeleckými obchodíkmi, rušnými kaviarňami.

Tu sa oplatí stratiť a preskúmať male obchodíky na vlastnú päsť – medzi najznámejšie však patria napríklad Merci (111 boulevard Beaumarchais;  http://www.merci-merci.com), čo je trojposchodový obchod s rôznymi vintage a použitým značkovým oblečením a rôznymi doplnkami do domácnosti, ktoré by ste inde hladali len ťažko.

French Trotters je zas obchod, ktorý na jednom poschodí propaguje štýlové oblečenie značiek ako Comme des Garçons a na svojom druhom poschodí predáva umenie.

Puces de St-Ouen

Podľa niektorých zdrojov je Puces de St-Ouen nachádzajúci sa na Avenue de la Porte de Clignancourt v 18. Okrsku najväčí a najstarší „blší trh“ nielen v Paríži, ale v celej Európe. Tento trh ponúka starožitnosti, oblečenie, šperkov a takmer všetko ostatné čo Vás napadne.

Celý trh sa rozkladá na ploche až 7 hektárov a je to najväčší trh so starožitnosťami na svete.

Otvorené je každú sobotu a nedeľu medzi 9:00 – 18:00 a pondelok od 11:00 do 17:00. Ak ste v Paríži cez víkend, oplatí sa trh navštíviť práve vtedy, keďže pondelok je mnoho stánkov a obchodov už zavretých.