Letisko Roissy Charles de Gaulle

Najdôležitejšie medzinárodné letisko v Paríži sa nachádza 25 kilometrov severo-východne od mesta. Ročne prepraví skoro 60 miliónov pasažierov, čím sa radí medzi najdôležitejšie prepravné uzly na svete. Svoju najväčšiu základňu tu má domáca Air France, takže ak letíte letíte s touto aerolinkou napríklad z Viedne ďalej, prestupovať budete práve tu.

Letisko má 3 terminály – najstarší Terminal 1, Terminal 2 postavený exkluzívne pre Air France, ktorý dnes využívajú aj iné aerolinky a Terminal T3, pôvodne T9, kde sa sústreďujú charterové a nízkonákladové lety.

Doprava na/z letisko
Obrovské letisko ponúka aj veľa možností cestovania – záleží však na ktorý terminál vaše lietadlo prilieta. V prípade letu na nový moderný Terminal 2, stanica vlakov RER a TGV je priamo medzi budovami terminálu – volá sa Aérogare 2 (medzi terminálmi 2C a 2E) a premávajú sem vlaky prímestskej linky RER B a medzimestské vlaky TGV.

Mapa letiska CDG

V prípade ak prilietate na starší Terminal 1, alebo na nízkonákladový Terminal 3, musíte využiť, kombináciu vlaku CDGVal, ktorý premáva medzi terminálmi 1,2,3 a Roissypole – centrálnym komplexom s hotelmi, administratívnymi budovami a hlavne prestupným terminálom pre vlaky RER. Využitie CDGVal je zadarmo a premáva od Terminálu 1 až po konečnú stranicu po Terminal 2.
V komplexe Roissypole nájdete Aérogare 1, kde premáva linka RER B, ktorá vás pohodlne dopraví do centra mesta.

Roissybus
Rýchle spojenie s centrom Paríža poskytuje aj autobusové spojenie pod názvom Roissybus, Autobusy odchádzajú každých 15-30 minút spred terminálových budov (1,2 a 3) a dovezú vás na námestie pred parížsku Operu (metro Opéra). Cesta trvá cca 45 – 60 minút a stojí 10€. Výhodou je kúpa lístkov priamo u vodiča – nemusíte si nič rezervovať.