Boulognský lesík

Bývalá poľovnícka oblasť kráľov, Boulognský lesík (Bois de Boulogne) je najväčším parížskym parkom; s rozlohou viac ako 8459m2. Tento nádherný park, ktorý pripomína les, nájdete v šestnástom obvode. Jeho povrch je kopcovitý a pripomína skôr anglické parky a lesy.

Lesík je populárnym aj vďaka jazdeckým pretekom v časti Longchamp. Najväčšou udalosťou roka sú preteky Prix de l´Arc de Triomphe, ktoré sa konajú prvý októbrový víkend. Obľúbenou časťou lesíka je aj botanická záhrada Jardin des Serres d´Auteuil, v ktorej sa nachádza obrovský skleníkový komplex, ktorý produkuje ročne okolo 100 000 rastlín slúžiacich na dekoráciu obecných budov. V rámci exhibície tu môžete vidieť palmy, tropické rastliny, sukulenty a mnohé ďalšie zaujímavosti. Ďalšou súčasťou lesíka je záhrada Jardin d´Acclimation, ktorá ponúka množstvo atrakcií najmä pre deti. Nájdete tu napríklad zoologickú záhradu, minigolfové ihrisko, vedecké múzeum alebo umelecké múzeum pre deti. Vyhľadávané sú aj bábkové predstavenia, či jazdy na poníkoch. Park je medzi Parížanmi veľmi obľúbený a počas víkendov sa môže zdať až „prepchatým“.Aj napriek tomu si tu každý nájde svoj kúsok pokoja.

Turisti sem chodievajú s mapkou v ruke a snažia sa vidieť čo najviac, domáci tu hľadajú vytúžený oddych. Lesík je cez deň plný bežcov, cyklistov, jazdcov či psičkárov. V parku je možné prenajať si bicykel alebo loď; rodiny park využívajú na pikniky. Hoci je Boulognský lesík počas dňa priam idylickým miestom, v noci mení na centrum parížskej prostitúcie.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.