7 dôvodov prečo musíte vidieť Paríž

Stále váhate s cestou do Paríža? Neváhajte, Paríž je naozaj jedinečný – kozmopolitné centrum Francúzska je úžasnou učebnicou svetovej histórie, zoskupením toho najlepšieho, čo Francúzsko poskytuje. Ak potrebujete viac dôvodov, prečo vidieť mesto svetiel – nech sa páči.

1) Pre väčšinu návštevníkov stačí jedna veta – Paríž je najnavštevovanejšie mesto sveta. Len minulý rok prilákalo mesto na Seine vyše 30 miliónov zahraničných turistov. Okrem miliónov Američanov, ktorí návštevu Paríža považujú za nutnú zastávku, pri ceste po Európe sa sem pozreli aj tisícky Slovákov, pre ktorých je takisto Paríž najobľúbenejšou cestovateľskou destináciou. Ak to pre vás nestačí a chcete vedieť viac, čítajte ďalej.

2) Mesto svetiel patrí medzi najromantickejšie mestá sveta. Ak sa do sveta chystáte vo dvojici, nemáte nad čím rozmýšľať – vaše prvé kroky bz mali viesť do Paríža. Vyhnite sa Valentínu, to je príliš silené – vyberte sa do Paríža napríklad na jar, kedy je celé mesto v rozkvete. Určite si to vo dvojici užijete – veď jarný piknik pod Eiffelovkou, či romantický výlet do Versailles, stoja za to.

3) Paríž poznáte už predtým ako ste tam boli. Svetoznáme pamiatky, ktoré ste toľkokrát videli vo filmoch, čítali o nich, či počuli – veď Eiffelovku, Louvre, Versailles, či úžasný Montmarte – to je len zopár z highlightov, ktoré v Paríži jednoducho musíte vidieť. Ak plánujete malý výlet do Paríža, počítajte najmenej s piatimi dňami, tak aby ste z tohto úžasného mesta neodchádzali s pocitom, že ste nevideli všetko.

4) Všetko umenie sveta v jednom múzeu – Louvre. Kto by nechcel vidieť svetoznámy obraz Mony Lisy (aj keď popravde v Louvre nájdete oveľa zaujímavejšie lákadlá ako tento malý obrázok, pri ktorom sa tiesnia stovky iných ľudí). V Louvre je najúžasnejšia zbierka umenia na jednom mieste na celom svete. Samozrejme, Paríž ponúka oveľa viac ako len jedno múzeum – celkovo ich je vyše 150!

5) Ísť do Paríža a dobre sa nenajesť je rovnako veľký hriech ako nevidieť Eiffelovku. Dobré jedlo na vás číha na každom kroku a to ani nemusíte zájsť do nejakej zo 77 reštaurácií ocenených hviezdičkou od Michelina. Aj keď Paríž nie je Francúzmi považovaný za mesto s najlepšou gastronómiou v krajine (tento primát patrí Lyonu), pre nás sú tunajšie jedlá úžasné kedykoľvek. Stačí sledovať domácich, alebo si prečítať zopár recenzií na internete a hneď viete čo jesť a čo nie. A neopovážte sa tu zájsť do McDonalds, kdekoľvek na ulici sa najete lepšie – vyskúšajte napríklad quiche Lorraine, omeletu, či svetoznáme Crepes.

6) Paríž je módny pupok sveta. Aj keď nakupovanie možno z duše nenávidíte, tu si určite niečo kúpite. Pri nákupoch v Paríži si príde na svoje naozaj každý – či už miluje módne butiky najštýlovejších značiek, preferuje second-handy, alebo si chce kúpiť americké komiksy s Captain America. Nezabudnite na nejakú pamiatku aj domov – veď odísť odtiaľto bez fenomenálneho syra,

7) Paríž je dostupný pre každého – aj keď sme sa na túto zimnú sezónu museli rozlúčiť so skvelými letmi od ČSA, stále sem lieta priamo z Bratislavy dostupný Ryanair – pre väčšie pohodlie môžete do Paríža letieť z Viedne už od 90€, z Košíc sa najviac oplatí cestovať z Budapešti od 130€.
Paríž síce nepatrí k najlacnejším mestám, no vyše 1200 hotelov, a dostupné letenky dávajú tušiť, že dobré ceny sa tu vždy nájdu – tak rýchlo objednávajte a plánujte…

Marek

Marek miluje cestovanie a Paríž je jedným z jeho obľúbených miest. Aj keď je to prvotriedny milovník New Yorku, Paríž si ho získal atmosférou, jedlom a úžasnými farbami.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.