Ako si vybrať najlepšie ubytovanie v Paríži

V Paríži nájdeme obrovský výber hotelov – mesto ponuka vyše tisícku hotelov, vo všetkých cenových kategóriách. Vybrať si najlepší hotel vo vašej cenovej kategórii je naozaj ťažká úloha, najmä ak sa ceny ubytovania menia prakticky stále.

Ak sa do Paríža chystáte, a viete presný dátum svojej cesty je dobre poobzerať sa po vhodnom ubytovaní čo najskôr – vôbec si ho nemusíte vybrat, avšak pokiaľ do pobytu nenájdete nič lepšie, máte istotu.
Ak nájdete, jednoducho predchádzajúcu rezerváciu zrušíte bez akýchkoľvek storno poplatkov. Takéto výhodné podmienky ponuka napríklad booking.com.

Aké ubytovanie si vybrať s limitovaným rozpočtom

V prípade cesty na vlastnú päsť a obmedzeného rozpočtu máte v Paríži viac možnosti / buď si vyberiete zo širokej ponuky jednohviezdičkových hotelov (napríklad sieť f1, či hotelov v okrajových štvrtiach pri okružnej diaľnici Périphérique), alebo vyskúšate jeden z hostelov.
V tejto cenovej kategórii zoženiete izbu pre 2 osoby na noc za 30-50eur. Samozrejme netreba mat veľké očakávania – tak vznikajú hororové historky a príliš emotívne recenzie na cestovateľských weboch. Ak si potrpíte na súkromie, určite si radšej priplaťte.

Hotely v strednej cenovej kategórii

V tejto cenovej kategórii sa nachádza najviac hotelov v meste. Typickým predstaviteľom hotela v Paríži je 2-3 hviezdičkový malý rodinný hotel, ktorý skôr pripomína penzión ako anonymný hotel nejakej veľkej siete – napríklad slušný, jednohviezdičkový hotel Altona.

Môžete sa tu tešiť na skromné raňajky (napríklad croissant, káva, či čaj) kúpeľňu na každej izbe, služby na recepcii, či bezplatným wifi pripojením. Obľúbené hotely sa nachádzajú napríklad v známej parížskej štvrti Montmartre, či Montparnasse na druhom brehu Seiny. Práve v Montparnasse nájdeme veľmi slušný pomer ceny a kvality –
napríklad Montparnasse Alésia, či hotel Le Fabe.

Luxusné ubytovanie v Paríži

Paríž je mekka úžasných päť hviezdičkových hotelov. Nikde na svete nenájdete hotely s takou bohatou históriou ako tu.

Vrcholom pomyselného rebríčka kvality sú takzvane palácové hotely – Hotely Four Seasons, Plaza Athénée, Le Meurice, Crillon, Royal Monceau Raffles, Mandarin Oriental, Shangri-La, Le Bristol, či slávny Ritz.

Marek

Marek miluje cestovanie a Paríž je jedným z jeho obľúbených miest. Aj keď je to prvotriedny milovník New Yorku, Paríž si ho získal atmosférou, jedlom a úžasnými farbami.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.