Connect with us

Latinská štvrť

Štvrť

Latinská štvrť

Latinská štvrť je oblasť Paríža nachádzajúca sa zčasti v 5. a 6. mestkom okrsku, ktorá sa rozprestiera v okolí svetoznámej parížskej univerzity Sorbonne. Latinská štvrť sa rozprestiera na ĺavom brehu Seiny pri križovatke dvoch známych parížskych bulvárov – Boulevard St. Germain a Boulevard St. Michel a z juhu je ohraničená Luxemburskými záhradami.

Latinská štvrť získala svoje meno vďaka tomu, že bola centrom vzdelanosti Paríža a latinčina bola jediným vyučovacím jazykom nielen na Sorbonne, ale aj na ďalších školách, ktoré sa vo štvrti nachádzajú vrátane prestížnej École Normale Supérieure.

Táto oblasť Paríža si dodnes zachováva bohémsku atmosféru, ktorú jej prepožičiava množstvo študentov a mladých ľudí, ale i úzke uličky a veľký počet malých bistier a kaviarní.

Čo sa oplatí vidieť v Latinskej štvrti

Place St Michel – námestie s fontánou svätého Michala, ktorú navrhol Hausmann patria medzi miesta, ktoré sa v Latinskej štvrti oplatia vidieť. Námestie slúži ako stretávacie miesto pre študentov a je miestom s viacerými kaviarňami s útulnými terasami.

Shakespeare and Company (37 Rue Bûcherie) – trochu netradičný tip, ale ak máte radi knihy určite nevynechajte toto legendárne, no maličké kníhkupectvo s úžasnou atmosférou. Stretávali sa tu také legendy ako Ezra Pound, Ernest Hemingway alebo James Joyce.

Continue Reading
You may also like...
1 Comment

1 Comment

 1. Veronika

  január 18, 2012 at 9:33 am

  super uzitocne informacie 🙂 dakujem

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

More in Štvrť

 • Štvrť

  Montparnasse

  By

    V časoch svojho najväčšieho lesku bola štvrť na vŕšku menom Parnas mondénnou a bohémskou časťou Paríža, ktorú...

Reklama

Najčítanejšie články:

To Top