Connect with us

Najlepšie vyhliadky na Paríž

Blog

Najlepšie vyhliadky na Paríž

Pohľad na veľké mesto z výšky je vždy magický. Paríž je jedným z miest, ktorého panorámu musíte pri svojej návšteve vidieť aspoň raz „zhora“ – garantujeme Vám, že vyhliadka bude stáť za vynaloženú námahu. Ktoré miesta sú však pre výhľad na Paríž najlepšie?

1. Montparnasse
Pokiaľ ide čisto o výhľad, Montparnasse ponúka podľa nás ten najlepší pohľad na mesto. Z vyhliadkovej terasy na vrchole tohtoo vyše 200 metrov vysokého vežiaka je pri dobrých podmienkach vidieť až do vzdialenosti 40 kilometrov. Navyše sa tu nestretnene s takými davmi, ako je tomu pri Eiffelovke a vstupné je tiež omnoho nižšie ako v prípade. Navyše Parížania hovoria, že výhľad z veže Montparnasse je najlepší, pretože je to jediné miesto, z ktorého nie je vidieť mrakodrap samotný 🙂 Viac o Montparnasse sa dozviete tu.

Výhľad na Paríž z veže Montparnasse

Výhľad na Paríž z veže Montparnasse

2. Eiffelova veža Eiffelova veža je notoricky známa nielen ako symbol Paríža a turistická atrakcia, ale i ako vyhliadkový bod. Výhľad z Eiffelovky (najmä z jej najvyššieho bodu) je skutočne ohromujúci, pripravte sa však na rady turistov a relatívne vysoké vstupné. Viac o Eiffelovke si prečítajte tu.  

3. Sacré-Coeur Návštevu baziliky Sacré-Coeur určite spojte aj s vyhliadkou paríža. Samotná štvrť Montmartre sa nachádza na kopci a je jedným z najvyššie položených miest v Paríži, čo v kombinácii s 80 metrami výšky baziliky zabezpečuje výborný výhľad na celý Paríž. Viac o Sacré-Coeur si prečítajte tu.

Výhľad na Pariž zo Sacré-Coeur

Výhľad na Paríž zo Sacré-Coeur

4. Centre Pompidou Centre Pompidou je múzeum moderného umenia v parížskom štvrtom okrsku. Okrem jednej z najväčších zbierok moderného umenia je pri návšteve možné vyviesť sa výťahom na piate poschodiue budovy a obdivovať výhľad na okolie. Viac o Centre Pompidou nájdete tu.

Výhľad z Centre Pompidou

Výhľad z Centre Pompidou

5. Víťazný oblúk     Víťazný oblúk je podobne ako Eiffelovka jednou z ikonických pamiatok v Paríži, ktorá zo svojich 50 metrov výšky ponúka úctyhodnú vyhliadku na Paríž a najmä na jeho známe bulváry, ktoré sa zbiehajú práve pri Víťaznom oblúku. Vyhliadku odtiaľto odporúčame najmä v noci. Viac o Víťaznom oblúku nájdete tu.

Vyhliadka na Paríž z Víťazného oblúku

Vyhliadka na Paríž z Víťazného oblúku

Continue Reading
You may also like...

Marek miluje cestovanie a Paríž je jedným z jeho obľúbených miest. Aj keď je to prvotriedny milovník New Yorku, Paríž si ho získal atmosférou, jedlom a úžasnými farbami.

Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

More in Blog

 • Blog

  Vitajte na paríž.sk

  By

  Plánovanie výletu do Paríža nikdy nebolo jednoduchšie! S Paríž.sk zistíte všetko o najobľúbenejšej cestovateľskej destinácii už pred cestou...

 • Blog

  S nedostatkom snehu rastie záujem o letné zájazdy

  By

  S nedostatkom snehu rastie záujem o letné zájazdy Zima je zatiaľ pre takmer všetkých dovolenkárov veľkým...

 • Blog

  Eiffelova veža na Google

  By

  Objavte Eiffelovu vežu v Paríži. Od jej dokončenia v roku 1 889 ju navštívilo viac ako...

 • Blog

  Najlepšie hotely v Paríži

  By

  Paríž ponúka jeden z najširších výberov luxusných hotelov na svete. Storočná tradícia dobrého vkusu, moci a peňazí sa...

Reklama

Najčítanejšie články:

To Top